susipažinkime
Apie mane
psichologė / psichoterapeutė
Laima Matulionienė
IŠSILAVINIMAS:
VU psichologijos bakalauro studijos,
VPU psichologijos magistro studijos, Psichodinaminės psichoterapijos podiplomines studijos VU medicinos fakultete, psichoterapeuto kvalifikacija.
Konsultuoju privačioje praktikoje Vilniuje, Žygio g. 92.
Dirbu su suaugusiais lietuvių ir anglų k.
Narystė: Lietuvos psichoanalizės draugija.
Profesionalumas
Psichodinaminės psichoterapijos psichoterapeuto kvalifikacija - 6 m. podiplominės studijos VU Medicinos fakultete, ilgametė praktika.
Patirtis
Psichodinaminės / psichoanalitinės psichoterapijos ilgametė patirtis.
Tobulėjimas
Nuolatinis žinių gilinimas ir įgūdžių tobulinimas, įvairios psichoterapijos kryptys.
Kuo remiuosi savo darbe
Pirmiausiai – tai psichodinamine / psichoanalitine psichoterapija, psichodinaminiu asmenybės matymu, psichoanalize. Taip pat svarbūs geštalto, humanistinės psichoterapijos, transakcinės analizės principai, kognityvinės psichoterapijos praktinės pagalbos metodai.
Psichodinaminė / psichoanalitinė psichoterapija
Psichodinaminė psichoterapija remiasi psichoanalitine asmenybės samprata, vienas svarbiausių (tačiau toli gražu ne vienintelis) šios terapijos tikslų yra atskleisti pasąmonėje slypinčius vidinius konfliktus, troškimus ir norus, kurie gali turėti įtakos žmogaus elgesiui ir emocinei gerovei.
Saugus terapinis santykis
Terapijos metu siekiama sukurti saugų, pasitikėjimu grįstą terapinį santykį, nes pats ryšys tarp paciento ir psichoterapeuto kartais yra gal būt netgi svarbesnis gydomasis veiksnys nei intervencijos ar gydymo technikos.
Ko siekiame psichodinaminės psichoterapijos metu
Bendrieji siekiamų tikslų principai būtų tokie - žmogus gali lengviau toleruoti prieštaringumus, mažiau vertina pasaulį ir save juoda-balta kategorijomis, geba labiau atsižvelgti į kitą, į jo jausmus, atsiranda realistiškesnis savęs vaizdas, sumažėja baimė dėl savo ribotumų, jautrumų, įgyjamas sveikas savivertės jausmas, savo jėgos, gyvenimo kūrimo jausmas, savarankiškumas, autonomija, gebėjimas toleruoti vienatvę, žmogus geriau priima nerimą, lengviau ištveria nemalonius intensyvius jausmus, gyvenimo sunkumus, nuo jų nepalūžta, sumažėja priklausomybės nuo alkoholio ar kitų medžiagų, sumažėja simptomai, dėl kurių kreipėsi gydymo, kančia, asmuo geba susivokti savyje, įvardinti jausmus ar vidines būsenas, analizuoja savo elgesį, jo pasekmes, stebi save, įsisąmonina, analizuoja, keičiasi, gyja.