psichoterapeuto teikiamos
Paslaugos
Psichoterapeuto paslaugos: psichodinaminis psichoterapeutas teikia šias paslaugas
01.
Ilgalaikė psichoterapija
Ilgalaikė psichodinaminė psichoterapija yra giluminė terapija siekiant vidinių asmenybės struktūrinių pokyčių, remiantis nesąmoningų konfliktų, gynybos mechanizmų ir ankstyvųjų gyvenimo patirčių analize, jausmų įsisąmoninimu, naujų vidinių darbinių modelių kūrimu.
02.
Trumpalaikė psichoterapija
Trumpalaikė terapija yra orientuota į konkrečių problemų sprendimą per ribotą sesijų skaičių, siekiant greitai sumažinti simptomus ir pagerinti asmens funkcionavimą.
03.
Psichoterapeuto konsultacija
Psichoterapeuto konsultacija yra vienkartinis arba kelių susitikimų procesas, skirtas įvertinti kliento emocinę būklę, identifikuoti problemas ir pasiūlyti tinkamas intervencijas ar terapinius sprendimus.
04.
Krizinė pagalba
Krizinė pagalba yra trumpalaikė, intensyvi intervencija, skirta padėti asmeniui įveikti staigias emocines ar psichologines krizes, sumažinant stresą ir užtikrinant saugumą bei stabilumą.
05.
Informacijos suteikimas
Psichoterapeutas gali suteikti profesinę informaciją, kuri apima aiškų ir tikslingą psichologinių žinių, gydymo galimybių ir psichikos sveikatos išteklių pateikimą klientui siekiant geresnio problemos supratimo.
06.
Psichoterapija nuotoliniu būdu
Psichoterapija nuotoliniu būdu – nesant galimybės atvykti į sesijas kontaktiniu būdu, tai psichoterapinis procesas prisijungiant nuotoliniu būdu.
psichoterapeuto paslaugos
PLAČIAU
Psichodinaminis psichoterapeutas gali būti jums naudingas keleriopai. Žinoma, svarbiausios psichodinaminio psichoterapeuto paslaugos – tai ilgalaikė giluminė psichodinaminė psichoterapija. Tačiau jeigu kyla poreikis kitų paslaugų – pasitikrinkite, ar šiame sąraše jas surasite. Psichoterapeuto paslaugos apima:
Ilgalaikė psichodinaminė psichoterapija
Ilgalaikė psichodinaminė psichoterapija yra terapijos metodas, orientuotas į giluminius vidinius psichikos struktūrų pokyčius ir nesąmoningų procesų analizę. Jos tikslas – gilintis į ankstyvąsias patirtis bei vidinius konfliktus, kurie veikia asmens elgesį ir emocinę būklę. Ši terapijos rūšis dažnai trunka ilgą laiką, nes ir siekiama ilgalaikių asmenybės pokyčių. Psichodinaminė psichoterapija skatina klientą įsisąmoninti ir integruoti nesąmoningus motyvus, norus, jausmus, o tai padeda pagerinti gyvenimo kokybę, mažina nerimą, vidinę įtampą, asmens vidus gyja ir skleidžiasi.
Trumpalaikė psichoterapija
Trumpalaikė psichoterapija yra orientuota į greitus ir efektyvius simptomų valdymo ir problemų sprendimo metodus per ribotą sesijų skaičių. Jos metu dažnai siekiame konkretaus tikslo ir paprastai sprendžiama viena problema. Terapijos metu naudojamos strategijos ir technikos, kurios padeda greitai sumažinti stresą ir pagerinti asmens funkcionalumą. Ši terapija yra taikoma, kai reikia greitos pagalbos ar norima išspręsti konkrečią problemą.
Psichoterapeuto konsultacija
Nežinote, nuo ko pradėti įveikiant jus užklupusias emocines problemas? Ateikite į psichoterapeuto konsultaciją. Tai procesas, kurio metu specialistas įvertina kliento emocinę ir psichologinę būklę, identifikuoja problemas ir pasiūlo tinkamas intervencijas ar gydymo planą. Konsultacijos metu aptariami kliento sunkumai, tikslai ir galimos terapijos galimybės, siekiant gerinti jo psichologinę sveikatą. Tai gali būti pirmas žingsnis į tolimesnį terapinį darbą. Paprastai tai vienkartinė sesija dėl specifinių klausimų.
Krizinė pagalba
Krizinė pagalba skirta suteikti skubią ir intensyvią paramą asmenims, patiriantiems staigias ir sunkias emocines ar psichologines krizes. Krizės gali būti:
Psichologinė krizė – staigus ir rimtas emocinis sutrikimas, pvz., ūmi sunki emocinė būsena, mintys apie savižudybę, panikos priepuolis.
Trauminė krizė – reakcija į sunkią traumą, pvz., prievartą, smurtą ar rimtą nelaimę.
Krizė dėl netekties – emocinis šokas ir sutrikimas po artimo žmogaus mirties ar skyrybų.
Krizė dėl adaptacijos – sunkumai prisitaikant prie didelių gyvenimo pokyčių, tokių kaip naujas darbas ar persikėlimas į naują vietą.
Informacijos suteikimas
Psichoterapeutas gali suteikti šią informaciją:
Psichologinės sveikatos būklė – informacija apie jūsų emocinę ir psichologinę būklę, įskaitant galimus sutrikimus ar problemas.
Terapijos galimybės – paaiškinimas apie įvairias terapijos rūšis, jų metodus ir kaip jos gali padėti spręsti jūsų problemas.
Rekomendacijos dėl psichiatro – psichoterapeutas įvertins, ar reikalinga gydytojo psichiatro konsultacija.
Savarankiško darbo strategijos – patarimai ir technikos, kurias galite naudoti, kad geriau valdytumėte stresą ar emocines problemas.
Psichikos sveikatos ištekliai – informacija apie papildomas pagalbos ir palaikymo galimybes, tokias kaip savipagalbos grupės, literatūra ar kiti specialistai.
Psichoterapija nuotoliniu būdu
Jeigu neturite galimybės atvykti pas psichoterapeutą susitikimams kontaktiniu būdu, galimas psichoterapinis procesas nuotoliniu būdu. Šiuo metu nuotolinė medicina yra tapusi mūsų kasdienybe, tad toks psichoterapijos būdas nieko nebestebina. Susitikimai vyksta vieną kartą per savaitę Zoom platformoje. Rekomenduojama prisijungti per kompiuterį, kad ekrane matomas vaizdas būtų maksimaliai didelis. Rekomenduojama susikurti patogią, saugią aplinką, kad niekas jums netrukdytų ir neblaškytų jūsų dėmesio.
Žinoma, nuotoliniai susitikimai neprilygsta gyviems susitikimams, tad jeigu tik yra galimybė, nors kartais atvykite į sesijas, tai pagilina psichoterapijos procesą. Vis dėlto nuotolinės sesijos tampa vis dažnesne praktika dėl šiuolaikinio gyvenimo mobilumo.